Üniversite öğrencilerine moda tavsiyeleri

Üniversite öğrencilerine moda tavsiyeleri

Kadınlar ömürlerinin enaz 1 senesini dolap karşısında ne giyeceklerini düşünerek geçirirler. Bir dolap kıyafetimiz olsa dahi asla o gün o an giyecek birşey kestiremeyiz gözümüze. Onu mu giysem, bunu mu giysem, onun rengini sevmedim, bunun kumaşı kötü, bunlar birbirine uymaz, hangi kafa ile bunu almışım ben, bu çok ilgi çekici, bu çok sönük kalır… Bunları her kızdan sonsuz defa duymanız mümkündür.

Çalışan iş kadınları ve özellikle üniversite talebelerinden daha çok duymanız olasıdır. Çünkü her gün insanlarla iletişim durumunda olacaklar ve biliyoruz ki ilk izlenim de kıyafetle olur.  Üniversite belli bir olgunluğa erişmiş insanların oluşturduğu bir topluluk olduğundan kılık giysiye dikkat etmek, özenle seçmek daha önemlidir.

universiteye-giderken-giyilen-kiyafet-elbiseler

Üniversiteye giderken bu giyilir bu giyilmez diye bir yargı oluşturmak mümkün deyildir. Çünkü burda önemli olan; kişinin fiziği, zevkleri, tarzı, okulun fakültenin bulunduğu kent ve ayrıca semt ehemmiyet arz eder.

universitede-giyilen-kiyafet-elbiseler

Çünkü sırf bu giyilir bu senenin trendi bu diye tombul bir kızın yüksek bel pantolon giyip üstüne kısa bir badiyle kombinlemesi oldukça yanlıştır. Evet, hepimiz gittiğimiz her yerde sevilmek ve şık olmak isteriz. Ama sonunda üniversitenin bir eğitim yuvası olduğunu da unutmamak gerekir. Daha rahat ve abartılı olmayan kıyafet seçimleri yapılmalıdır.  Fakat bu demek deyildir ki pantolon üstüne tişörtü giyip çıkın. Örneğin üstten açık giydiyseniz altınıza daha kapalı giymenizi öneririm ya da tam tersi. Böylece dengeyi kuracaksınız. Unutmayalım sade şıklık tüm genç kızlarımıza yakışacaktır.

universite-kiyafet-elbise-modelleri

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir