Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

Lazerle leke tedavisi genellikle güneş lekeleri noktasında yapılmaktadır ancak bazı kişiler yaşlılığa ve de çillere karşı da bu yöntemi denerler. Geçtiğimiz dönemlere baktığımız da leke tedavisinin de bir hayli gelişmiş olduğunu görebilirsiniz.  Güneş lekelerinde uygulama lekenin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Bazı güneş lekeleri vardır 2-3 seansta bazı lekeler vardır 8-10 seans kadar sürer burada tamamen cildinize vermiş olduğu hasarla alakalı bir çözüm aranır. Leke tedavisinde bir deri hastalıkları uzmanı görüşü almakta fayda vardır zaten lazer tedavisi alınacaksa sıradan bir merkezde yapılması beklenemez. Bu konuda profesyonelliğine inanmış olduğumuz bir çok dermatolog Ankara uzmanı vardır.

Lazer tedavileri uzun süren uzmanlık isteyen bir konudur dolayısıyla leke tedavisine başlamadan önce dermatolog tercihinizi detaylı bir araştırma yaparak seçmeniz gerekir. Cildinizin bu aşamada yıpranmaması ve tahriş olmaması gerekir.  Bazı ciltler vardır ki uzmanlık gerektirir. Lazerle leke tedavisi uygulaması esnasında franksiyonel bir lazer uygulaması yapılacaksa o zaman yan etkilerinden korunmak gerekir çünkü franksiyonel lazer uygulamasının sonuçları değişkenlik göstermektedir.

Her insan için cilt tedavisi ve bakımı önemlidir bu nedenle güneş lekesi gibi bir duruma maruz kalmadan önce cildin bir koruma altına alınarak günlük bakımlarının yapılması gerekir. Eğer ki cildinize önem vermezseniz bunun neticesinde lazer uygulaması ya da buna benzer tedavi şekilleriyle muhatap olmak zorunda kalırsınız.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir