Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Bugünkü yazımızda sizlere kırmızı ruju hem çok kolay hemde çok kusursuz şekilde nasıl süreceğinizi anlatacağız. Gelin hep beraber kırmızı ruj nasıl sürülür öğrenelim.

Elbette ki kırmızı ruj sürmeden önce uygulamamız gereken birkaç işlem bulunmakta… Bunlardan ilki dudaklarımıza peeling yapıp, ölmüş hücrelerden kurtulmak. Ardından dudaklarımızı nemlendirerek kırmızı ruju sürmeye başlayabilirsiniz.

Rujun dudağınızda daha iyi durması ve kendi rengini göstermesi için dudağınıza concealer sürerek dudak renginizi eşitleyin. Eğer elinizde concealer yoksa fondötende sürebilirsiniz. Concealer veya fondöteninizi sabitlemek için pudra kullanın. Ardından dudaklarımızı dudak kalemi ile çerçeveleyin. Dudağınızı gererek çerçeve işlemini tamamlayın.  Çerçevelediğiniz dudakların içini dudak kalemi ile iyice doldurun. Son olarak ruju sürdükten sonra kenarlarını temizlemek için concealer veya fondöten kullanabilirsiniz. Bunun için elinize çok az miktarda alarak ince bir fırçayla dudak kenarlarınızı temizleyebilirsiniz.kirmizi-ruj

Sevebilirsin...