Giyilebilir Teknolojiye Google Desteği

Ünlü tekstil markası Levi’s ve İnternet devi Google, birlikte akıllı bir ceket üreterek, giyilebilir teknoloji alanında yeni bir proje başlattı. Google ve Levi’s bu ürünü ne zaman kullanılara sunacak sorusu ilk akla gelen sorulardan. Bunu önümüzdeki günlerde net olarak öğrenebileğiz. Peki bu akıllı ceketlerle ne yapabiliyorsunuz? Kullanıcının el haretlerini algılayan sensörü olan ceket, ayrıca dokunmatik bir yüzeye de sahip. Akıllı telefonunuzla entegre çalışabilen ceket sayesinde sadece ceketinize dokunarak gelen aramaları cevaplayabiliyor veya reddedebiliyorsunuz. Kendine özel mobil uygulaması ile satışa sunulacak olan ceketin fiyatı ise henüz belli değil. Ancak yapımına 2015 yılında başlanan ceketin 2017 yılında raflardaki yerini alabileceği düşünülüyor.

Tüketicilerin akıllı telefonlarındaki uygulamalarla birlikte de kullanılabilecek olan ceket, Google Maps, Spotify ve mesaj servisleri ile koordineli olarak çalışabiliyor. diğer bir ifadeyle ceketin üzerinden yaptığınız dokunuşlarla Spotify’dan dinlediğiniz şarkıyı değiştirebileceksiniz.

 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, çalışmalarına 2015’te başlanan akıllı ceket 2017’de piyasaya sürülecek.

 

Kaynak:

http://www.datakart.com.tr/giyilebilir/google-ve-levis-giyilebilir-teknoloji-olan-akilli-ceketi-gorucuye-cikariyor-1664.html

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir