Ceketle Yapılan Kombinler

Ceketle Yapılan Kombinler

Blazer ceket, bayanların vazgeçilmez, kurtarıcı parçalarından bir tanesidir. Düğünden cenazeye, gezmeden alışverişe kadar hem spor hem de şık tarza sahip bayanlar için her kadının gardırobunda bulunması gereken bu ceketten sizde bir tane temin edinmelisiniz. Son zamanların en çok kullanan parçası olan blazer ceket kombini yapmakta oldukça zor. Ancak blazer ceketleri kot, kumaş pantolon, etek, mini elbise gibi tüm kıyafetlerle kombinleme olasılığımız olduğu için riski de azaltmış oluruz.

İster çalışan bir kadın olun, isterseniz yeni mezun bir üniversiteli,  kendi keyfinize göre kombinlediğiniz her kıyafetin üstüne ister spor isterse de klasik ceket ile son rötuşları sağlamlaştırabilirsiniz.

Günümüzde çok moda olan tabiriyle blazer ceket belki de en kolay kombinlenen ceket modelidir. Hemen hemen her türlü spor kıyafetle gayet şık duran bu ceket türü her türlü yaşa hitap etmektedir. Mesela üniversite talebesi bir hanımefendinin arkadaşları ile buluşmasında kot pantolon tişört kombininde bile tek düğme blazer ceketi tercih etmesi ona bir artı kazandıracaktır. Ya da uzun biraradan sonra liseden arkadaşları ile akşam kahvesinde buluşmak üzere sözlenmiş bir ev hanımının kendini rahat hissettiği bir pantolon üstüne giydiği boğazlı kazağının son püf noktası spor bir ceket modeli olabilir.

Elbette ki çalışan bir hanımefendinin akşam iş toplantısında şık olması gereklidir. Peki, kombininde ceketi tercih eden hanımefendilerin klasik bir ceket giyme ihtimalleri yok mu? Sorunun yanıtı kuşkusuz ki vardır. Bu klasik ceketler nelerdir ve nasıl kombinlenmelidir? Biraz buna değinmek gereklidir. Örnek olarak giydiğiniz bir etek bluz kombininde kullandığınız ceket kuşkusuz ki klasik olmalıdır. Ya da gideceğiniz bir iş toplantısında şık bir pantolon üstünde gömlek ile en son aksesuarınız klasik ceket olarak uygulanabilir.

Kombinlemenin belki de en basit ürünü ceket modelleridir. Bir kadının belki de günlük yaşamında en çok kullandığı üründür. Spor tarzda ve klasik olarak her türlü kombinde uygulanabilecek bir giyimdir. Neler olabilir bunlar?

 

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir