Bu yılın modası topuklu converseleri denediniz mi?

Bu yılın modası topuklu converseleri denediniz mi?

Converse ayakkabının mucidi Marquis M. Converse. Soyadını taşıyan fabrikada bugün tanıdığımız haliyle ilk Converse, 1917’de basketbol ayakkabısı olarak üretildi. Basketbolcu Chuck Taylor’ın ayaklarındaki yüzde yüz pamuklu kanvas ayakkabılar, kısa sürede sahibinden kadar popüler hale geldi. Bunun üzerine şirket oyuncunun imzasını logonun içine yerleştirmeye karar verdi. Bugün bu imza hâlâ logoda yer alıyor.

Yıllardır spor modeller içerisinde varlığını sürdüren converseler rahatlık ve görünüş bakımından tercih edilmiş ve her yıl satışlarında düşüşe uğramadan devam etmiştir. Bu devamlılığın sonunda insanların hem şıklığı hem de rahatlığı göz önünde bulundurularak topuklu converselerin üretimine başlamıştır. Bayanlar tarafından ilgi odağı olduğu görülerek dolgun topuk, ince topuk modelleri üretilmiştir. Defilelere ve günlük yaşama adını yazdıran topuklu converseler satışlarında nerdeyse diğer ayakkabıların satışlarını sahi düşüşe uğratmıştır.

Bayanlar rahatlığının içerisinde şahsi bakımlarını da ön planda tutmuşlardır. Saç renkleri, ruj renkleri,  makyaj tonlarını her vakit önemseyen kadınlar en yakışanı tercih etmişlerdir. Converseler gibi kendini duyurabilen altın karamel saç rengi nerdeyse herkesin seçimi olmuştur. Çünkü her yıkanmasında yeni boyanmış görüntüsü veren altın karamel saç rengi yüzleri güldürebilen ve sevilen bir saç rengidir.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir