Bayanların manto model seçimi

Bayanların manto model seçimi

Ana dış giyim parçalarımız olan mont ve kabanlar bizi soğuktan korumalarının yanında kombinlerimizin önemli bir tamamlayıcısı olarak da kıyafet seçimlerimize eşlik ediyorlar. Dondurucu soğuklarda ya da daha ılık havalarda kullanacağımız ürünleri tercih ederken görsel uyumların yanında bize sağladıkları pratikliğe de dikkat etmekte fayda var. Alacağımız mont veya kabanın iyi bir ısı izolasyonu sağlaması, nefes alan bir kumaştan üretilmiş olması, yağışa dayanıklılığı gibi unsurlar, kullanım konforunu arttıracaktır.

Bilindiği üzere kış sezonunun gelmesiyle askıya alınan manto, kaban gibi olmazsa olmaz giyecekler tekrar gün yüzüne çıktı. Farklılık gösteren ve bu farklılıkları kombinlerde noksansız uygulamanıza yarayan manto modellerinde biri ve en çok kullanılanı kuşkusuz ki kısa mantodur. Altına giydiğiniz kombinin son noktası olarak kullandığınız giysidir. Mesela kot pantolon ve şık bir tişört üstüne giydiğiniz bu mantonun bere ve atkıyla uyumu atışmasız bir gerçektir. Bir diğer manto ve kaban modeliyse kolsuz mantodur. Panço ismi verilen aksesuara benzeyen bu mantoysa bünyesinde farklı bir şıklık barındırıyor. Buysa diğer manto ve kabanlardan farklı olarak daha sıcak havalarda tercih edilmesidir. Yani ılık bir mart ayında şık bir bluz üstüne gayet uygun bir kombin olabilir.

Soğuk kış gecelerinde davetli bulunduğunuz bir organizasyona katılmak için giyindiğinizde  kombininizi tamamlamak için üstüne alınabilecek bir manto modeliyse kürk manto ismi verilen bir modeldir. İsminin bir kitaba da verildiği kürk manto asâleti ve şıklığı ile her ne kadar diğer mantoların üstüne çıksa da az bir kesim tarafından talep görmektedir. Bunun sebebi ise hem fiyat olarak ötekilerinden farklılık göstermesi hem de son dönemde artan hayvan haklarının ihlali olabilir. Bu nedenden suni kürk tercih edilmesi öncelik olmalıdır.

Soğuk kış aylarında veya ılık bir bahar akşamı ister şık bir davet isterse arkadaşları ile buluşma randevusu olsun kombinlerinizi düzgün ayarlarsanız manto giymek ciddi bir güzellik katacaktır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir